Hells Angels MC baikerių suvažiavimas

 

Pirmasis Hells Angels MC klubas įkurtas 1948m. kovo mėn. 17d. Fontana mieste San Bernardino apygardoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

Šeštajame dešimtmetyje pradėjo kurtis daugiau Hells Angels MC charter‘ių. Pradžioje charter‘iai neturėjo nieko bendra vienas su kitu, tačiau po kelerių metų jie susivienijo ir buvo nustatyti bendri priėmimo kriterijai. Per dešimtmetį Hells Angels MC išsikerojo  JAV rytinėje pakrantėje, o vėliau  JAV vidurio vakaruose.

Po fenomenalaus Kalifornijos reiškinio, 1961m.  klubas išsiplėtė tarptautiniu mastu. Buvo atidarytas pirmasis charter‘is už JAV ribų – Auckland‘e, Naujojoje Zelandijoje.

1969m. liepos mėn. 30d. buvo įkurtas pirmasis Hells Angels MC charter‘is Europoje – Londone, Anglijoje. Šiandien yra daugiau nei 125 charter‘iai vien tik Europoje. Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje į Broliją buvo prisijungė Australijos klubai,  o 1984m., Rio de Janeiro, Brazilijoje, atsidarė pirmasis charter‘is  Pietų Amerikoje. 1993 metais Hells Angels MC, su charter‘iu Johanesburg‘e (PAR), atėjo į Afrikos žemyną. Rytų Europoje  pirmieji Hells Angels MC charter‘iai įsikūrė naujojo tūkstantmečio pradžioje.

Naujų charter‘ių išplitimas visame pasaulyje sukėlė pokyčių Hells Angels MC struktūroje. Šiandien Hells Angels MC World turi charter‘ius Šiaurės, Centrinėje ir Pietų Amerikoje, Australijoje, Afrikoje, Azijoje ir Europoje.

Lietuvoje Hells Angels MC charter‘is įkurtas 2012m. rugsėjo mėn. 15 d, Kaune.